Eyüp Sultan Mahallesi Kızılay Caddesi No : 8/2 Sancaktepe/İSTANBUL
trende

İpli Karton Çanta

17.10.2018
6.869
İpli Karton Çanta

 İpli Karton Çanta Nedir

Geri dönüşümü mümkün olan ve doğada çözünebilen kâğıt çeşitlerinden üretilmiş olan karton çantalar, günümüzde daha sık kullanılmaya başlanmıştır. Geri dönüşümlü malzemelerden üretildiği için çevre koruma konusunda yardımcı olan ve doğayı kirletmeyen karton çantalar, giderek plastik poşetlerin yerini almaya başlamıştır. Plastik poşetlerin aksine insan sağlığını tehdit edici özelliklere sahip olan kanserojen maddelerden üretilmeyen ve bu sayede sağlık sorunlarına neden olmayan bu karton poşetler günümüzde birçok insan tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. Kullanım alanına göre çeşitli modellere sahip olan bu karton çantalar arasında en çok tercih edileni ipli karton çanta modelidir. Taşınması kolay ve diğer çantalara göre daha dayanıklı olan bu çantalar alışveriş zamanında birçok insan tarafından tercih edilmektedir.

İpli Karton Çanta Modelleri

Kullanım yerlerine göre dizayn edilmiş birçok farklı modele sahip olan karton çantalar arasında özel üretim olanlar da mevcuttur. Alışverişte en çok kullanılan karton çanta modeli olan ipli karton çanta birçok mağaza ve satış merkezleri tarafından müşterilere verilmek üzere kullanılmaya başlanmıştır. Bununla birlikte düğün, nişan ya da mevlit gibi özel günlerde hediye dağıtımında kullanılmak üzere çeşitli boyutlarda üretilmiş olan hediyelik karton çanta modellerine de rastlanabilir. Bu modellere ek olarak fuar ya da konferans gibi kurumsal etkinliklerde katılımcılara verilmek üzere hazırlanmış ve üzerine organizasyon ile ilgili detayların ve sponsor kurumların bilgilerinin yer aldığı fuar tipi karton çantalar da üretilmektedir.

İpli Karton Çanta Ve Plastik Poşetler

Plastik poşetler ile karşılaştırıldığında karton çantaların birçok üstünlüğü vardır. İlk olarak karton çantalar plastik poşetlerin aksine doğada kolaylıkla çözünür ve geri dönüşümü mümkündür. Bununla birlikte karton çantalar insan sağlığı için bir tehlike oluşturmazlar. Ayrıca karton çantalar plastik poşetlerin aksine farklı modellere sahiptir. Bu modeleler fuar tipi ya da ipli karton çanta gibi modellerdir. Bunun yanında karton çantalar plastik poşetlere göre daha sağlamdır ve bu karton çantaların daha uzun süre kullanımı mümkündür. Bu sayede hem plastik poşet kullanımını azaltmaya yardımcı olur hem de kullanılan poşet sayısını azaltarak maliyeti düşürür.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DOĞRU YERDESİNİZ, ARKANIZA YASLANIN Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin BİZİ ARAYIN
Tıkla Ara