Eyüp Sultan Mahallesi Kızılay Caddesi No : 8/2 Sancaktepe/İSTANBUL
trende

Karton çantada tasarımın önemi

16.10.2018
824
Karton çantada tasarımın önemi

Karton çantalar kullanılmaya başlandığı zamandan bu yana markaların ürün satışı için kullanmasından çok reklam ve tanıtım amacı ile kullanılmıştır. Bu yüzden bu ürünün nitelikleri oldukça önemlidir. Karton çanta için dikkat edilmesi gereken en önemli konular tasarım ve baskıdır.

Karton çantaların kullanım ömrü, taşıyacağından fazla yük konmadığı ve yüksek ısıya temas ettirilmediği sürece seneler sürer. Naylon poşetlere göre oldukça dayanıklı olan karton çantalar hem çok dayanıklı kağıt türlerinden yapılmıştır hem de dip ve ağızlarına yapılacak takviyelerle uzun süreli kullanım için uygundur. Doğru yerde ve doğru şekilde kullanırsa karton çantalarınömrü on yıla yakındır. Bu kadar uzun süreli kullanımın avantajlarından doğru yararlanmanız içi çantanın tasarımının oldukça iyi olması gerekir.

Karışık ve göz yormayacak, seneler geçse de eskimeyecek tasarımlar tercih etmeniz uzun vadede karton çantayı karlı bir yatırım haline getirecektir. Kullanacağınız sektörlere göre değişecek tasarımlar hizmet verdiğiniz sektöre uyumlu olmalıdır. Farklı renk, görsel ve yazılar bazı sektörlerde tercih edilmez ancak bazı sektörlerde beklenen etkiyi yaratır. Tasarım konusunda son kararı müşteri potansiyeliniz ve işiniz doğrultusunda siz yapacaksınız.

Çantaların boy ve ebatları da değişebilir özelliktedir. Dikey, yatay ya da geniş körüklü karton çantalar arasından verdiğiniz hizmetle doğru orantılı olarak ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir çeşit tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız karton çantaların mevcut müşterileriniz üzerinde memnuniyetini ve potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekeceğini hesaba katarak karton çantanınboyutlarına, baskı kalitesine ve tasarımına dikkat etmelisiniz.

Sonuç olarak karton çanta yıllar boyu kullanacağınız bir ihtiyaç ve reklam ürünüdür. Kalitesiz bir karton çanta belki size müşteri kaybettirmez ama yeni potansiyel müşteriler kazanmanıza engel olur. Markanızı yansıtan, kurumsal itibarınızı güçlendiren bu ürün için dikkatli seçimler yapmalısınız. Bu doğrultuda sizin için en iyisini en kalitesini üretilmek amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz. Karton çanta üretiminin tüm aşamalarında profesyonel ekibimiz, son teknoloji baskı makinelerimiz ve deneyimimiz ile yanınızda, hizmetinizdeyiz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DOĞRU YERDESİNİZ, ARKANIZA YASLANIN Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin BİZİ ARAYIN
Tıkla Ara